Obdarujte svojich najmilších
Darcekova poukazka
-->

Chlorella &

JAČMEŇ

Prečo jesť zelené potraviny?
Zelené potraviny najvyššej kvality CHLORELLA PYRENOIDOSA a JAČMEŇ (Green Ways) ...

Vyskúšajte "rybie"

PROCEDÚRY

Či už trpíte kožnými ochoreniami (akné, neurodermatitída, psoriáza), zhrubnutou kožou na nohách, alebo máte len príliš suchú pokožku ...

Garra Rufa

DR. RYBA

Garra rufa "Doktor ryba" dorastá do dĺžky až 14 cm. Pochádza z Jordánska, z rieky Eufrat a Tigris, ako aj z niekoľkých pobrežných riek severnej Sýrie a južného Turecka.

GARRA Centrum

Partizánske

Veľmi radi by sme Vás privítali v našom Garra Centre v Partizánskom. Vznikli sme ako mladšia sestra akvaristiky Morské Centrum ...

Garra Rufa - Dr. Ryba

CHARAKTERISTIKA

Garra rufa „Doktor ryba“ dorastá do dĺžky až 14 cm. Pochádza z Jordánska, z rieky Eufrat a Tigris, ako aj z niekoľkých pobrežných riek severnej Sýrie a južného Turecka. Známa je predovšetkým populácia z regiónu Kangal v Turecku, podľa toho sú nazývané Kangal Garra rufa ryby.
Charakteristické je červenkasté sfarbenie chvostovej plutvy. Prvý krát bola spomenutá v roku 1843 biológom Johannom Jacobom Heckelom. Garra rufa ryby žijú v teplých prameňoch s teplotou vody do 36 stupňov.

ZDRAVOTNÉ RIZIKÁ

Použitie Garra rufa rybiek môže niesť infekčno-hygienické riziká. Je nejasné, či kožné alebo krvné zárodky ľudí môžu byť cez ryby prenesené z človeka na človeka.
Pacienti s oslabeným imunitným systémom majú zvýšené riziko infekcie. Aj pacienti s diabetom by sa mali tejto prijemnej procedúry vzdať.

OŠETRENIE KOŽE

Garra rufa rybky sú známe ako „psoriatické ryby“, žijú v teplých na živiny veľmi chudobných vodách, ktoré predstavujú evolučné prednosti, bez ostychu priplávajú k ľuďom a ohryzkávajú ich rozmočené vrchné vrstvy kože. Toto je zvlášť ľahké pri ochoreniach zrohovatenej kože a iných poruchách kože, ako napr. psoriáza a ichtyóza. Je dokázané zmiernenie príznakov aj pri Neurodermatitíde, Akné alebo Ekzémoch.
Garra rufa ryby vylučujú sekrét obsahujúci látku Dithranol (liečivá látka pri ošetrovaní lupinatej kože). Bol to prvý liek vyvinutý špeciálne na liečbu psoriázy.

DECONAL - novinka z Nemecka

Deconal je zapísaná značka firmy MAV GmbH Nemecko.

S Deconalom sú pokryté všetky oblasti, v ktorých je dôležitý vysoký hygienický štandard.

DECONAL Sprej (používa sa pred procedúrou) je nanášaný na ľudskú kožu a zabraňuje prechádzaniu baktérií, pliesní a virom do vody.

K dezinfekcii vody a v nej žijúcich Garra rufa rýb sa používa DECONAL hotový roztok, ktorý sa v správnych dávkach pravidelne pridáva do vody.

Po procedúre sa na ošetrené časti kože vmasíruje DECONAL Hydrogel. Tento nealergizujúci gél má chrániaci a pre choroboplodné zárodky usmrcujúci účinok, zároveň nezanecháva na koži stopy.

Samozrejme sa Deconal úspešne používa aj na čistenie a dezinfekciu rozličného príslušenstva. Dezinfekcia okrajov nádrží, sedadiel a podrúčiek ...už nepredstavuje viac žiadne riziko.

Deconal je konečne výrobok, s ktorým môže byť dosiahnutá najvyššia hygiena natrvalo. Či je to kúpeľná oblasť, oblasť terapie alebo kozmetické prostredie.

Deconal je vysoko čistý, biokompatibilný dezinfekčný roztok, ktorý nepotrebuje žiadne prídavné látky. Je hotový  na použitie, účinkuje za pár minút proti baktériám, virom a plesniam, a k tomu je ešte neuveriteľne dobre znášanlivý. Deconal nemá žiadny škodlivý alebo iritujúci účinok na Garra rufa ryby. Práve naopak, mikrobiologické zaťaženie rýb bude pri kontinuálnej aplikácii postupne redukované. Deconal je vedecky škúšaný a potvrdený ako vysoko účinný dezinfekčný prostriedok.Garra Centrum on facebookGarra Centrum Partizánske